دپارتمان خدمات امنیت فناوری اطلاعات ترجنس، ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در حوزه امنیت سیستم‌های فناوری اطلاعات از جمله تست نفوذ شبکه، تست نفوذ وب، تست نفوذ نرم افزار، همچنین هاردنینگ از جمله هاردنینگ شبکه، پایگاه داده، سیستم عامل و علاوه بر این موارد پاسخگویی بلادرنگ به حوادث امنیتی توسط تیم با سابقه و کارآزموده می‌باشد. 

اهمیت اطلاعات امنیت در دنیای امروز!

در دنیای امروز، حفظ امنیت اطلاعات یک سازمان و یا یک شخص از اهمیت بالایی برخوردار است. این اطلاعات می‌تواند اطلاعات مالی و مدیریتی یک سازمان، اطلاعات مشتریان یک سازمان، اطلاعات کارمندان یک سازمان و یا هر داده‌ای باشد که در آن سازمان نگهداری و استفاده می‌شود. فاش‌شدن این اطلاعات درمورد اشخاص نیز می‌تواند اطلاعات حساب‌های بانکی آن‌ها، عکس‌های شخصی آن‌ها و یا اطلاعات ذخیره شده در دستگاه‌های شخصی همانند لپ‌تاپ و یا تلفن‌همراه آن‌ها باشد. حفظ محرمانگی این داده‌ها نه تنها به جهت شخصی‌بودن آن‌ها بلکه به جهات مختلف حائز اهمیت می‌باشد.

در یک سازمان، حتی فاش شدن اطلاعاتی که از اهمیت بسیار پایینی برخوردار بوده‌اند، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری برای آن به همراه داشته باشد. فاش‌شدن اطلاعات هر چند کم اهمیت یک سازمان با زیر سوال رفتن اعتبار آن سازمان برابر است. اعتباری که مهم‌ترین دستاورد یک سازمان در طول فعالیت خود می‌باشد. این کاهش اعتبار در ادامه منجر به کاهش اعتماد مشتریان، کاهش روابط مالی و تجاری، کاهش تجربه فرصت‌های جدید و حتی کاهش اعتماد کارمندان آن سازمان خواهد شد.

امروزه در اکثر زمینه‌ها حفاظت از داده‌های شخصی افراد و یا سازمان‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تا جایی که برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها، حفظ اطلاعات خود و مشریان خود را از تمامی امور مربوط به سازمان مهم‌تر می‌دانند. در این باره لازم به ذکر است که در سالیان اخیر برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها اقدام به استخدام تیمی از متخصصین امنیتی برای استقرار دائمی در شرکت خود کرده‌اند. نتیجه چنین توجهی به مسائل امنیتی، حفظ اعتبار شرکت و در نتیجه امنیت خاطر مشتریان و کارمندان آن در مقابل تهدیدات روزافزون امنیتی می‌باشد.

علاوه بر این موارد، گسترش سریع شرکت‌های ارائه دهنده خدمات امنیتی، بیانگر نیاز گسترده بازار جهانی در این زمینه است. شرکت‌هایی که در زمینه تولید ضدویروس‌ها، سیستم‌های تشخیص اخلال و سیستم‌های تشخیص حملات سایبری فعالیت دارند.

شرکت‌های داخلی و امنیت سایبری!

اما در رابطه با شرکت‌های داخل کشور وضعیت پیگیری مسائل مربوط به امنیت سایبری متفاوت است. متاسفانه در برخی از شرکت‌های داخلی مساله حفظ امنیت داده‌ها در آخرین اولویت‌ها قرار دار. این زمینه‌ای برای پدیدار شدن افشای گسترده اطلاعات می‌باشد. این کم‌توجهی حتی در بسیاری از شرکت‌های بزرگ و دولتی داخل کشور نیز وجود دارد. افشای چندین باره اطلاعات کاربران سازمان‌ها در سالیان اخیر صرفا نتیجه کم‌توجهی به مسائل امنیت سایبری می‌باشد.

حال با توجه به اهمیت بالای تامین نیازهای امنیت سایبری در سازمان‌ها، ما در ترجنس با به‌وجود آوردن یک تیم حرفه‌ای متشکل از برترین متخصصین امنیت سایبری که سال‌ها در این حوزه و در پروژه‌های کلان داخل و خارج کشور فعالیت داشته‌اند، سعی در رفع نیازهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و اشخاص حقیقی داریم. متخصصان امنیتی ترجنس افراد فعال در لبه دانش امنیت سایبری می‌باشند که برای تحقق اهداف خود از به‌روزترین و بارزترین روش‌ها و امکانات استفاده می‌کنند. نتیجه به‌کارگیری چنین متخصصانی رضایت همه جانبه مشتریان ترجنس می‌باشد.

 

ترجنس

آکادمی ترجنس